Xiaomi ra mắt loạt robot hút bụi cao cấp thế hệ mới tại Việt Nam, giá từ 6.5 đến 30 triệu đồng ✅ QUEEN MOBILE ⭐⭐⭐⭐⭐
Kërko
Filtra të përgjithshëm
0
Karroca është bosh

Xiaomi lançon një gjeneratë të re të fshesave me korrent të nivelit të lartë në Vietnam, me çmim nga 6.5 në 30 milionë VND

1547732
568
16 / 03 / 2023
Nuk mund të humbasë

HAPPY TECH STORE – MOBILE ACADEMY

Zgjidhja më e shpejtë për ju

Xiaomi Việt Nam chính thức ra mắt loạt robot hút bụi thông minh thế hệ mới bao gồm: bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 Plus, bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum S10 và S10 Plus, Xiaomi Robot Vacuum E10. Với mức giá chỉ từ 6,49 triệu đồng, loạt sản phẩm robot hút bụi cao cấp nhất từ Xiaomi hứa hẹn sẽ giúp giảm thiểu tối đa các thao tác thủ công không cần thiết khi vệ sinh nhà cửa cho mọi gia đình Việt và khẳng định vị thế là thương hiệu robot hút bụi thông minh được người dùng yêu thích nhiều năm liền.

E lançuar për të rritur standardin e jetesës së zgjuar për përdoruesit vietnamezë, seria e re e fshesave me korrent robotik është e pajisur me shumë funksione automatike inteligjente, që zotërojnë procesin më të shpejtë dhe optimal të pastrimit nga pastrimi i dyshemesë, pastrimi me fshesë me korrent te funksioni i pastrimit të kutisë së pluhurit, zbrazja. pluhuri, larja dhe tharja e leckës së dyshemesë, madje duke shtuar automatikisht ujin për pastrimin e dyshemesë me shpejtësinë e duhur. Përveç kësaj, makina është e pajisur edhe me shumë veçori inteligjente, si sistemi i avancuar 3D i shmangies dhe ndijimit të pengesave S-Cross AI™, pozicionimi i përmirësuar LDS, kamera e integruar me AI, shtimi automatik i ujit për pastrimin e dyshemesë, heq automatikisht leckën e dyshemesë kur ndeshet me qilim. 

Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 Plus

Si një fshesë me korrent robotik i nivelit të lartë, Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus është gjithashtu i integruar me një sërë teknologjish të jashtëzakonshme. Në të cilat, sistemi i avancuar 3D i shmangies dhe njohjes së pengesave S-Cross AI™ është plotësisht S-Cross AI™. i ri me super saktësi, mbështet njohjen e objekteve dhe mjedisit, duke programuar kështu rrugën inteligjente të pastrimit, kontrollin dhe shmangien e pengesave. Kamera e AI është si një "sy magjik" që do të njohë pengesat në dysheme. Ndërkohë, teknologjia e navigimit me lazer do të skanojë të gjithë dhomën, duke vendosur paraqitjen e hartës së shtëpisë për të siguruar që roboti të funksionojë me saktësi dhe efikasitet.

Bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 Plus không chỉ làm sạch phòng mà còn giải phóng việc nhà khi robot có thể tự động xả rác vào thùng, tự thêm nước vào khay chứa trên robot và tự động giặt tấm lau sàn rồi làm khô. Sản phẩm của Xiaomi thậm chí còn có khả năng tự nâng  tấm lau sàn khi gặp thảm mà không làm ướt thảm.

Xiaomi Robot Vacuum X10 është projektuar me një stacion karikimi inteligjent, duke i lejuar robotit të trajtojë automatikisht pluhurin dhe mbeturinat në kosh. Me një vëllim prej 2.5L, qesja e plehrave mund të mblidhet deri në 60+ herë përpara se të duhet të zëvendësohet, që do të thotë se nëse roboti punon një herë në ditë, do të duhet të zëvendësohet pas dy muajsh. Sidomos me thithjen dyciklonike, pluhuri dhe mbeturinat do të shkarkohen shpejt dhe në mënyrë efektive në vetëm rreth 10 sekonda.

Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus e çon çlirimin e pastrimit në një nivel krejtësisht të ri me stacionin e tij të karikimit të gjitha-në-një. Pas përfundimit të fshesës me korrent, roboti do të kthehet në stacionin e karikimit dhe pluhuri do të shkarkohet automatikisht në kosh. Më i avancuar, uji nga rezervuari i stacionit të karikimit do të transferohet për të lagur leckën e dyshemesë, më pas tabakaja e pastrimit do të lahet për të hequr njollat ​​përpara se të vazhdojë të thahet. Më në fund, tharësja do të kryejë tharje të nxehtë për 2 orë për t'u tharë plotësisht, si dhe për të hequr tërësisht aromat, duke parandaluar rritjen e baktereve.

Mund të thuhet se Xiaomi Robot Vacuum X10 dhe X10 Plus i ndihmojnë përdoruesit të lirojnë plotësisht duart në pastrimin e shtëpisë. Me fuqi thithëse deri në 4.000 Pa, dyshja e fshesës me korrent robotik do të pastrojë çdo cep dhe të çarë, duke mbledhur mbeturinat dhe duke hequr edhe njollat ​​e forta. Bateria e integruar me kapacitet 5.200 mAh lejon 180 minuta funksionim të vazhdueshëm përpara se të duhet të ktheheni në stacionin e karikimit.

Në versionin Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus, roboti është i integruar me një jastëk pastrimi me rrotullim të dyfishtë, i aftë për të rrotulluar 180 rpm, 3 nivele të cilësimeve të lagështisë, duke simuluar pastrimin manual për të siguruar efikasitet të dyfishtë pastrimi. Përveç kësaj, mënyra e pastrimit një herë lejon pastrimin me pak zhurmë, roboti mund të funksionojë edhe kur përdoruesi është duke fjetur pa u prekur. Në veçanti, jastëkët e dyfishtë të pastrimit në Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus mund të ngrenë automatikisht deri në 7 mm për të shmangur lagështimin e tapetit dhe roboti rrit automatikisht fuqinë e tij për të pastruar në mënyrë më efektive.

Ngjashëm me produktet e tjera në ekosistemin e Xiaomi, Xiaomi Robot Vacuum X10 dhe X10 Plus duo të dyja mbështesin kontrollin nëpërmjet aplikacioneve të smartfonëve për monitorim në kohë reale, vendosjen e hartave, muret virtuale. si dhe pastrimin e orarit. Duke integruar sensorët dhe kamerat, Xiaomi është e angazhuar të duke siguruar privatësinë e përdoruesit dhe sigurinë e rrjetit me certifikimin TÜV Rheinland.

Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus

Si versioni i përsosur i përmirësuar i modelit popullor Xiaomi Robot Vacuum E10, dyshja e fshesave me korrent robotik Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus pastrohen në mënyrë më inteligjente kur pajisen me teknologjinë e navigimit me sensorin e distancës lazer. (LDS), mund të skanojë 360 gradë në identifikoni shpejt mjedisin dhe vendosni harta të sakta.

Si rezultat, roboti mund të shmangë me saktësi pengesat dhe të mbrojë brendësinë e shtëpisë, duke ulur ndjeshëm rrezikun e bllokimit, duke kufizuar pengesat përreth edhe në kushte me dritë të ulët. Karakteristikat inteligjente lejojnë që Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus të shmangin rënien, duke ecur pranë murit në mënyrë që të mos humbasë asnjë cep dhe të shmangë përplasjet. Edhe kur punon në modalitetin e pastrimit, roboti mund të zbulojë skajin e tapetit dhe ta shmangë automatikisht atë për të parandaluar që tapeti të laget.

Me një forcë të fortë thithjeje deri në 4.000 Pa dhe 4 mënyra vendosjeje, dysheja Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus e Xiaomi pastrojnë lehtësisht çdo cep të shtëpisë. Bateria e integruar deri në 5.200 mAh, roboti mund të pastrojë vazhdimisht për 2 orë me zona më të mëdha se 200 m2. Rezervuari i madh i ujit me kontroll inteligjent ka 3 cilësime të ndryshme uji për t'iu përshtatur çdo lloj dyshemeje.

Përveç vendosjes së një shteg zigzag të stilit S, Xiaomi Robot Vacuum S10 ka gjithashtu opsionin për të fshirë në formë Y, që do të thotë fshirje shumë herë nga e majta në të djathtë, duke simuluar mënyrën e fshirjes me dorë për të rritur efikasitetin e pastrimit. Ndërkohë, Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus është edhe më i avancuar kur pajiset me pllaka të dyfishta pastrimi të dyshemesë që do të rrotullohen vazhdimisht për të simuluar pastrimin manual për të hequr të gjitha njollat ​​qofshin të lagura apo të thata, duke mbrojtur ende dyshemenë.

Drejt një jete të zgjuar, Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus duo mbështesin të dy kontrollin e telefonit në mënyrë që përdoruesit të mund të monitorojnë dhe ekzekutojnë kudo, në çdo kohë. Roboti mbështet planifikimin e pastrimit sipas dhomës, kohë pas kohe, pastrimin e një lokacioni të caktuar, krijimin e hartave të shumëfishta të dyshemeve, si dhe vendosjen e mureve virtuale dhe zonave të kufizuara. Përditësimet e softuerit shkarkohen gjithashtu automatikisht në mënyrë që Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus të bëhen vazhdimisht më të zgjuar.

Robot hút bụi Xiaomi Robot Vacuum E10

I krijuar për të zgjidhur problemin e higjienës në shtëpinë tuaj në mënyrën optimale, Xiaomi Robot Vacuum E10 synon thjeshtësi, por efikasitet. Roboti ka një aftësi të fuqishme pastrimi falë forcës thithëse deri në 4.000 Pa, duke u larguar lehtësisht nga grimcat e vogla të pluhurit në mbeturina duke kombinuar furçën e grumbulluesit të pluhurit, furçën qendrore të gomës dhe filtrin e pluhurit.

I kombinuar me aftësinë për të lëvizur në mënyrë inteligjente përmes një sensori xhiroskopi, Xiaomi Robot Vacuum E10 do të krijojë një shteg zigzag për të rritur efikasitetin e pastrimit. Gjithashtu falë kësaj veçorie, roboti mund të pastrohet më afër murit, të ndalojë automatikisht kur zbulon shkallët ose të kapërcejë lehtësisht pengesat, më pak të mbërthyer.

Me aksesorët e krijuar për t'u çmontuar shpejt, Xiaomi Robot Vacuum E10 lejon kalimin fleksibël midis 3 mënyrave, pastrim të lehtë me vetëm një veprim. Roboti gjithashtu mund të rregullojë në mënyrë inteligjente rrjedhën e ujit me tre nivele të ndryshme për t'iu përshtatur çdo lloji dyshemeje, ndërsa siguron aftësinë për të pastruar dhe mbrojtur dyshemenë nga njomja.

Me një bateri 2.600 mAh, Xiaomi Robot Vacuum E10 mund të punojë vazhdimisht për 110 minuta në modalitetin standard (me fshesë me korrent dhe pastrim). Enë plehrash 400 ml dhe tabaka uji 200 ml. Nëpërmjet aplikacionit smartphone, përdoruesit mund të monitorojnë pastrimin në kohë reale nga kudo, të planifikojnë pastrimin dhe personalizime të tjera. Xiaomi Robot Vacuum E10 është plotësisht i pajtueshëm me shtëpinë inteligjente kur mbështet Google dhe Alexa.

Një gjeneratë e re e robotëve inteligjentë të fshesave me korrent do të lançohet nga Xiaomi në tregun e Vietnamit përmes sistemeve kryesore të shitjes me pakicë si The Gioi Di Dong, FPT Shop, CellphoneS, Viettel Store, Hoang Ha, Viet Mobile, etj. Cho Lon Electronics në Xiaomi Store në 17 Mars 03 me çmime specifike:

  • Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus ka një çmim prej 29.990.000 VND.
  • Xiaomi Robot Vacuum X10 ka një çmim prej 12.990.000 VND.
  • Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus ka një çmim prej 11.990.000 VND.
  • Xiaomi Robot Vacuum S10 ka një çmim prej 8.490.000 VND. 
  • Xiaomi Robot Vacuum E10 ka një çmim prej 6.490.000 VND.

Nga data 17 mars deri më 03 mars, Xiaomi u ofron përdoruesve një promovim të madh së bashku me një program këste 26% kur porosisin produktet e mësipërme herët, përkatësisht: 

  • Kur blejnë Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus, klientët do të marrin një Mi 2K Gaming Monitor 27 EU me vlerë 10.990.000 dhe një zbritje shtesë prej 2.000.000 VND.
  • Kur blejnë Xiaomi Robot Vacuum X10, klientët do të marrin një pastrues ajri Xiaomi Air Purifier 4 Lite me vlerë 3.990.000 dhe një zbritje shtesë prej 1.000.000 VND.
  • Kur blejnë Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus, klientët do të marrin një fshesë me korrent të lehtë Xiaomi Mi Cleaner me vlerë 3.490.000 VND dhe një zbritje shtesë prej 1.000.000 VND.
  • Kur blejnë Xiaomi Robot Vacuum S10, klientët do të marrin një tifoz inteligjent Mi Smart Standing Fan 2 Lite me vlerë 1.690.000 dhe një zbritje shtesë prej 500.000 VND.
  • Kur blejnë Xiaomi Robot Vacuum E10, klientët do të marrin një ventilator inteligjent Mi Smart Standing Fan 2 Lite me vlerë 1.690.000 dhe 300.000 VND shtesë zbritje.

VVS_ShopDunk

KẾT LUẬN Xiaomi ra mắt loạt robot hút bụi cao cấp thế hệ mới tại Việt Nam, giá từ 6.5 đến 30 triệu đồng

Hãy viết đoạn tóm tắt về nội dung bằng tiếng việt: Xiaomi Việt Nam chính thức ra mắt loạt robot hút bụi thông minh thế hệ mới bao gồm: bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 Plus, bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum S10 và S10 Plus, Xiaomi Robot Vacuum E10. Me një çmim prej vetëm 6,49 milionë VND, seria më e avancuar e fshesave me korrent robotik nga Xiaomi premton të ndihmojë në minimizimin e operacioneve të panevojshme manuale gjatë pastrimit të shtëpisë për të gjitha familjet vietnameze dhe pohon. Nga përdoruesit prej shumë vitesh. E lançuar me qëllim të rritjes së standardit të jetesës së zgjuar për përdoruesit vietnamezë, seria e re e fshesave me korrent robotësh është e pajisur me shumë funksione. automatike inteligjente, zotëron procesin më të shpejtë dhe optimal të pastrimit nga pastrimi i dyshemesë, pastrimi me fshesë me korrent për pastrimin e kutisë së pluhurit, zbrazja, larja dhe tharja e leckës së dyshemesë, madje edhe automatikisht Shtoni pastrues dyshemeje në përmasa të përshtatshme. Thêm vào đó, máy còn được trang bị nhiều tính năng thông minh như Hệ thống cảm biến tránh và nhận biết chướng ngại vật 3D tiên tiến S-Cross AI™, định vị LDS nâng cao, camera tích hợp trí tuệ nhân tạo AI, tự động thêm nước lau sàn, tự nâng tấm lau sàn khi gặp thảm. Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 PlusLà mẫu robot hút bụi cao cấp hàng đầu, Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus còn được tích hợp hàng loạt công nghệ vượt trội.Trong đó, hệ thống cảm biến tránh và nhận biết chướng ngại vật 3D tiên tiến S-Cross AI™ hoàn toàn mới với độ chính xác siêu cao, hỗ trợ nhận dạng đối tượng và môi trường, từ đó lập trình đường lau dọn thông minh, kiểm soát và tránh chướng ngại vật. Kamera e AI është si një "sy magjik" që do të njohë pengesat në dysheme. Ndërkohë, teknologjia e navigimit me lazer do të skanojë të gjithë dhomën, duke vendosur paraqitjen e hartës së shtëpisë për të siguruar që roboti të funksionojë në mënyrë korrekte dhe efikase. Dyshja e Xiaomi Robot Vacuum X10 dhe X10 Plus jo vetëm që pastrojnë dhomën, por gjithashtu çlirojnë punët e shtëpisë kur roboti mund të zbrazë automatikisht plehrat në kosh, të shtojë manualisht ujë në tabaka në robot dhe të lajë automatikisht leckën dhe më pas ta thajë atë. Sản phẩm của Xiaomi thậm chí còn có khả năng tự nâng  tấm lau sàn khi gặp thảm mà không làm ướt thảm.Xiaomi Robot Vacuum X10 được thiết kế với trạm sạc thông minh, cho phép robot tự động xử lý bụi và xả rác vào thùng. Me një vëllim prej 2.5L, qesja e plehrave mund të mblidhet deri në 60+ herë përpara se të duhet të zëvendësohet, që do të thotë se nëse roboti punon një herë në ditë, do të duhet të zëvendësohet pas dy muajsh. Sidomos me thithjen e dyfishtë ciklonike, pluhuri dhe plehrat do të shkarkohen shpejt dhe me efikasitet në vetëm rreth 10 sekonda.Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus e çon emancipimin e pastrimit në një nivel krejtësisht të ri me stacionin e tij të karikimit të gjitha-në-një. Pas përfundimit të fshesës me korrent, roboti do të kthehet në stacionin e karikimit dhe pluhuri do të shkarkohet automatikisht në kosh. Më i avancuar, uji nga rezervuari i stacionit të karikimit do të transferohet për të lagur leckën e dyshemesë, më pas tabakaja e pastrimit do të lahet për të hequr njollat ​​përpara se të vazhdojë të thahet. Më në fund, tharësja do të kryejë tharje të nxehtë për 2 orë për t'u tharë plotësisht, si dhe për të hequr tërësisht aromat dhe për të parandaluar rritjen e baktereve. Mund të thuhet se Xiaomi Robot Vacuum X10 dhe X10 Plus ndihmojnë përdoruesit. Plotësisht pa duar në çështjen e Pastrim shtepie. Me fuqi thithëse deri në 4.000 Pa, dyshja e fshesës me korrent robotik do të pastrojë çdo cep dhe të çarë, duke mbledhur mbeturinat dhe duke hequr edhe njollat ​​e forta. Bateria e integruar me kapacitet 5.200 mAh lejon 180 minuta funksionim të vazhdueshëm përpara se të duhet të kthehet në stacionin e karikimit. Në versionin Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus, roboti ka një jastëk të dyfishtë rrotullues për pastrimin e dyshemesë të aftë për të rrotulluar 180 rpm , 3 nivele të cilësimeve të lagështisë, simulojnë fshirjen manuale për efikasitet të dyfishtë pastrimi. Përveç kësaj, mënyra e pastrimit një herë lejon pastrimin me pak zhurmë, roboti mund të funksionojë edhe kur përdoruesi është duke fjetur pa u prekur. Đặc biệt, tấm đệm lau kép trên Xiaomi Robot Vacuum X10 Plus có thể tự động nâng lên 7mm để tránh làm ướt thảm, đồng thời robot tự tăng công suất để làm sạch hiệu quả hơn.Tương tự các sản phẩm khác trong hệ sinh thái của Xiaomi, bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum X10 và X10 Plus đều hỗ trợ điều khiển thông qua ứng dụng cài đặt trên smartphone để giám sát theo thời gian thực, thiết lập bản đồ, tường ảo cũng như đặt lịch dọn dẹp.Tích hợp các cảm biến và camera, Xiaomi cam kết đảm bảo quyền riêng tư và an ninh mạng cho người dùng với chứng nhận của TÜV Rheinland.Xiaomi Robot Vacuum S10 và S10 PlusLà phiên bản nâng cấp hoàn hảo của model phổ thông Xiaomi Robot Vacuum E10, bộ đôi robot hút bụi Xiaomi Robot Vacuum S10 và Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus làm sạch thông minh hơn khi được trang bị công nghệ điều hướng bằng cảm biến khoảng cách laser (LDS), có thể quét 360 độ để nhanh chóng xác định môi trường xung quanh và thiết lập bản đồ chính xác.Nhờ vậy mà robot có thể tránh chướng ngại vật một cách chính xác và bảo vệ nội thất trong nhà, giảm đáng kể nguy cơ mắc kẹt, hạn chế với các vật cản xung quanh ngay cả trong điều kiện thiếu sáng. Karakteristikat inteligjente lejojnë Xiaomi Robot Vacuum S10 dhe S10 Plus të shmangin rënien, duke ecur pranë murit në mënyrë që të mos humbasë asnjë cep dhe të shmangë përplasjet. Edhe kur punon në modalitetin e pastrimit, roboti mund të njohë skajin e tapetit dhe automatikisht të shmangë lagështimin e tapetit. Me një forcë të fortë thithjeje deri në 4.000 Pa dhe 4 mënyra vendosjeje, Xiaomi Robot duo Vacuum S10 dhe S10 Plus pastrohet lehtësisht çdo cep të shtëpisë. Bateria e integruar deri në 5.200 mAh, roboti mund të pastrojë vazhdimisht për 2 orë me sipërfaqe më të mëdha se 200 m2. Rezervuari i madh i ujit me kontroll inteligjent ka 3 cilësime të ndryshme uji për t'iu përshtatur çdo lloji dyshemeje. Përveç cilësimit të shtegut zigzag të stilit S, Xiaomi Robot Vacuum S10 ka gjithashtu një opsion. Fshij në formë Y, domethënë fshij në mënyrë të përsëritur nga e majta në të djathtë, duke simuluar fshirjen manuale për të rritur efikasitetin e pastrimit. Trong khi đó, Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus cao cấp hơn nữa khi được trang bị tấm lau sàn kép sẽ quay liên tục mô phỏng kiểu lau thủ công để đánh bay mọi vết bẩn dù là ướt hay khô, trong khi vẫn bảo vệ sàn nhà.Hướng đến cuộc sống thông minh, bộ đôi Xiaomi Robot Vacuum S10 và S10 Plus đều hỗ trợ điều khiển bằng điện thoại để người dùng có thể giám sát và thực thi dù ở bất kỳ đâu, vào bất kỳ lúc nào. Robot hỗ trợ lên lịch dọn dẹp theo từng phòng, theo từng thời điểm, vệ sinh một vị trí nhất định, lập nhiều bản đồ theo tầng cũng như thiết lập tường ảo và các khu vực cấm.

tag: giá từ 6.5 đến 30 triệu đồng,Xiaomi ra mắt loạt robot hút bụi cao cấp thế hệ mới tại Việt Nam

përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

Produkte të ngjashme

Lajme nga teknologjia

Përvojë e mirë

Promovimi i Mbretëreshës Mobile


568